Ginger tea - چای زنجبیل
چای زنجبیل و ارتباط آن با تندرستی
۱۹ فروردین, ۱۳۹۷
cinnamon tea - چای دارچین
مزایای چای دارچین، چیزی به مراتب فراتر از عطر و طعم خاص آن است!
۲۷ فروردین, ۱۳۹۷
Thyme - آویشن

آویشن گیاهی است که از زمان‌های قدیم مورد استقبال قرار گرفته شده است. فواید بیشمار آویشن سبب شده است تا از آن به عنوان یک دارو برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده گردد و همچنین طعم منحصر به فرد آن باعث گردیده تا در آشپزی نیز جایگاه خاصی در بین ادویه‌ها پیدا کند. چای آویشن، سرشار از روغن‌های سبک و قابل هضم، مواد معدنی، فنل‌های مفید و فلاونوئیدها بوده و یک انتخاب سالم برای نوشیدن است.

خواص آنتی اکسیدانی

یک فنجان چای آویشن، علاوه بر یک طعم دلپذیر مزایای بیشمار دیگری نیز در خود دارد؛ تیمول، یکی از روغن‌های فرار در آویشن، یک آنتی اکسیدان قوی است. با توجه به تحقیقات تیمول ممکن است به افزایش اسید‌های چرب امگا ۳ و یا چربی‌های سالم در سلول‌های مغز کمک کند. در یک مطالعه بالینی که در مقاله تحقیقات بیوشیمیایی و بیوفیزیکی منتشر شده است، محققان تأیید کردند که روغن موجود در آویشن از تغییرات مرتبط با سن در سلول‌های مغزی موش محافظت می‌کند. مطالعات در حال انجام است تا تعیین کند که آیا آویشن می‌تواند به جلوگیری از بیماری آلزایمر کمک کند یا خیر. علاوه بر تيمول، چای آویشن حاوی فلوئونوييد‌های آنتی اكسيدان آپی ژنين، نيرينژين، لووتولين و تيمونين نیز می‌باشد.

تسکین سرماخوردگی

دفعه بعد که سرما خوردید یا به سرفه دچار شدید، یک فنجان چای آویشن را امتحان کنید. آویشن می‌تواند به درمان برونشیت کمک کند و سرفه را کاهش دهد. عصاره آویشن، دارای اثرات آرامبخش و برونکودیلاتوری می‌باشد.

تسکین دهنده سوزش معده

اغلب پزشک‌ان سنتی جهت بهبود روند هضم غذا و کاهش نفخ و ورم معده، نوشیدن چای آویشن را توصیه می‌کنند. روغن‌های موجود در آویشن باعث از بین رفتن باد معده و یا کاهش آن می‌شوند. همچنین فنل موجود در آن باعث می‌گردد تا آویشن به عنوان یک داروی ضد اسپاسم عمل کند و کمک می‌کند تا التهاب روده کاهش پیدا کند.

تأمین مواد معدنی ضروری بدن

هنگامی که شما به یک غذای سرشار از آهن فکر می‌کنید، احتمالاً آویشن اولین چیزی نیست که به ذهن شما برسد. اما ۲  قاشق چایخوری آویشن خشک – حدودأ همان مقدار مورد استفاده در یک فنجان چای آویشن – حاوی ۳٫۵۶ میلی گرم یا ۱۹٫۸ درصد از میزان توصیه شده برای مصرف روزانه آهن می‌باشد. چای آویشن همچنین یک منبع عالی از ویتامین K است که برای انعقاد طبیعی خون بسیار حیاتی است. ضمناً منبع بسیار خوبی برای تأمین منگنز و کلسیم مورد نیاز بدن نیز می‌باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *